Учење на даљину/TÁVOKTATÁS

4/20/2020

Како се прилагодити новонасталој ситуацији наставе на даљину и коме се обратити ако имате питања:

Драги родитељи и ученици,

Желимо да вас подсетимо да је у нашој школи прошле школске године спроведено истраживање „Деца Европе на интернету“. Истраживање је реализовано у 60 школа у Србији, са циљем да се побољша и унапреди квалитет знања за употребу дигиталне технологије код наше деце. Одговарајући на постављена питања у истраживању, ученици  у просеку проведу више од три сата дневно, а викендом и по више сати на интернету. Уочено је да наши ученици  углавном користе интернет за комуникацију на друшвеним мрежама (фејсбук, инстаграм, твитер), игрице и другу забаву. Ученици редовно доносе и користе мобилне телефоне у школи, а међусобна вербална комуникација међу ученицима је слаба и недовољна.

Сада у ванредним условима, настава се изводи у виртуелним учионицама и презентује  путем канала РТС и других апликација које путем интернета шаљу предметни наставници. Имајући у виду ове околности морамо да дигитално комуницирамо и да своје дигиталне способности искористимо у сврху преноса и примања знања. Од дигиталне писмености ученика зависи коју количину знања ће усвојити и на који начин ће знање применити. То знање оцењује наставник контролишући напредовање у раду сваког ученика. Похвала, подршка и мотивација у учењу од стране наставника и родитеља у овој ситуацији, утичу на одржавање контнинуитета у раду као и у изграђивању одговорности  и зрелости ученика.

Драги ученици, само редовним радом, сарадњом са предметним наставницима и поштовањем рокова можемо на најбољи могући начин дочекати крај школске године са што већим знањем, добрим оценама али што је најважније, доброг здравља.

У сваком тренутку, за вас смо ту, ако вам је потребна било каква додатна помоћ, савет, смерница, ако имате неких недоумица у учењу, сарадњи са предметним наставником, пишите нам на следеће мејл адресе:

skolasever@gmail.com (директор)

psihologseverci@gmail.com (психолог)

pedagogsever@gmail.com (педагог)

severci.pravo@gmail.com (правник)

severci.finansije@stcable.net (рачуноводство)

bibliotekasever@gmail.com (библиотекар)

Kedves szülők és gyerekek! Emlékeztetni szeretném Önöket,hogy iskolánk a múlt iskolaévben bekapcsolódott . EURÓPA GYERMEKEI A VILÁGHÁLÓN programba. Szerbia 60 iskolájában működik,azzal a céllal,hogy a gyerekek jobb,minőségesebb tudást sajátítsanak el a digitális technológia használatával.A tanulók több mint napi 3 órát,hétvégén pedig több órát a világhálón böngészgetnek.Az internet számukra a kommunikáció (Facebook,instagram), játékok és más szórakozás.A tanulók az iskolában is használják mobiltelefonjaikat,az egymás közötti szóbeli társalgás rovására.
Jelenleg,tekintettel a rendkívüli helyzetre,a tanítás a virtuális tanteremben,a rts csatornán közvetített előadások,és más világháló platformján történik.A tanárok ezeken keresztül küldik a tananyagot a tanulóknak.Tehát,a helyzetnek megfelelően,digitális kommunikációt folytatunk,a legjobb képességeink birtokában átadjuk, tudatosítani az ismereteket.
Hogy a tanuló mennyi és milyen minőségű tudást sajátít el,az a digitális írástudásától,tanulási módszerétől függ. Ezt a tudást osztályozza a tanár a tanulók munkáját ellenőrizve.
A tanárok,szülők részéről elengedhetetlen a DÍCSÉRET, MOTIVÁCIÓ,TÁMASZNYÚJTÁS.Ez eredményezi a folyamatos munkát,előmozdítja a tanulók fejlődését,felelősség képességének a kialakulását.
Kedves tanulók,csak rendszeres munkával,a tanárokkal való együttműködéssel,a feladatok időbeni elvégzésével tudjuk a legeredményesebb módon az iskolaévet sok tudás birtokában,jó jegyekkel,de a legfontosabb jó egészségben várni.
Mi itt vagyunk,minden pillanatban a rendelkezésetekre állunk,értetek vagyunk.Ha bármilyen segítségre van szükségetek,pl.tanácstalanok vagytok a tanulás terén,vagy a tanárokkal való együttműködés okoz gondot. A következő címekre írhattok:

skolasever@gmail.com (igazgató)
psihologseverci@gmail.com (pszihológus)