Bečejci-Severci

4/13/2019

Ne prljaj! - nemaš izgovor! Mi smo škola okružena zelenilom u kojoj je lepo biti i đak i zaposlen!

Ekološka himna

Ovaj izazov nam je zaista bio IZAZOV!!! Kada se spoje ljubav prema prirodi i ljubav prema muzici, nastane Ekološka himna. Tekst pesme je nastao na osnovu plakata koji smo napravili za prvi izazov, a muzika se nekako sama nametnula.  Sve se složilo kao slagalica sa kojom smo učestvovali u drugom izazovu. Uz pomoć moje bivše učenice Nađe Jakšić koja  je napravila aranžman i snimila  muzičku podlogu, uživali smo u svakom otpevanom tonu, naučili da ne treba odustati i pored svih prepreka i poslali važnu  poruku!  Jer…priroda je važna za nas!EKOLOŠKA HIMNA  Priroda je važna za nas, pazićemo je, pružiti spas! Bićemo svi ekolozi, jer svašta znamo o prirodi. Ugasi svetlo, koristi ceger, više pešači i štedi vodu. Posadi drvo, ne bacaj hranu, uvek ispiši i drugu stranu. Papir se štedi, jer mnogo vredi, drvo poseći treba izbeći. Podeli znanje, nek drugi znaju, pa da i oni recikliraju. Posadi drvo, ne bacaj hranu, uvek ispiši i drugu stranu. Priroda je važna za nas!

Idite na stranu >>