Festival prava deteta

11/24/2019

19.11.2019. U cast obelezavanja 30 godina od usvajanja Konvencije o pravima deteta, u Vojvodini se organizuje Festival prava deteta. Jedna od planiranih aktivnosti nosi naziv Kvalitetno obrazovanje za svu decu, pa je i nas skola realizovala aktivnosti planirane za ovu priliku. Aktivnosti su organizovane u skoli i u saradnji sa Ekonomsko-trgovinskom skolom. U okviru skole, ucenici petog razreda, koji su na svom COS-u imali radionicu pod nazivom " Rusimo predrasude i stereotipe", anketirali su ucenike na slican nacin na koji su anketirali gradjane Beceja i zadali su im da naprave bedzeve, poput onih koje su oni pravili, a na kojima je svaki stereotip ili svaka predrasuda srusena, na taj nacin sto su deca hrabro istupila i za sebe rekla nesto zbog cega bi mogla biti etiketirana ili osudjena. Na taj nacin deca su se izborila za svoja prava da budu ono sto jesu i da se toga ne stide. Na ovaj nacin, borimo se protiv rasnih, verskih, rodnih, socijalnih i ostalih stereotipa i predrasuda koji svakodnevno pogadjaju nasu decu. Aktiv nastavnika fizickog vaspitanja je organizovao sportske aktivnosti, za ovu priliku, a ucenici osmog razreda, koji uce gradjanski vaspitanje, su u Ekonomsko-trgovinskoj skoli prisustvivali predavanju pod nazivom " Kultura dijaloga i rasprave" i ucestvovali u radionici na temu "Da li se i kako braniti u slucajevima nasilja".