Na času matematike-Matematika órán

10/27/2019

Iskolánk VI1. osztályos tanulói matematika órán számegyenest készítettek. Az ötlettől a megvalósításig a gyerekek vidám és játékos hangulatban alkothatták meg és ügyesen is alkalmazták azt a papírból készült tanulásra használható eszközt, amelynek segítségével bármikor egyéni, két fős vagy csoportos játék keretein belül gyakorolhatják az egész számok összeadását és kivonását. A gyerekeket mentorálta Barna Anita tanárnő. Učenici naše škole šestog razreda su probali na drugačiji način da se približavaju matematici kao nauci, gde se matematika predstavlja kroz igru. Pravili su brojevnu pravu od papira na času matematike kod nastavnice Anita Barna. Pomoću produkta može da se vežba individualno ili u paru, manjoj grupi. Od ideje do realizacije deca su imali mogućnost da u zabavnom i razigranom raspoloženju uspešno savladaju i uvežbavaju sabiranje i oduzimanje celih brojeva.